Waregem sluit nieuw partnerschap voor meer kansen voor kinderen en jongeren in Cambodja

Gepubliceerd op Dinsdag 29 september 2026

Stad Waregem, Hope for the Children en de Cambodjaanse organisatie SKK hebben een nieuwe samenwerkingsovereenkomst ondertekend. Met dit geassocieerd partnerschap ondersteunt Waregem initiatieven die inzetten op onderwijs, toekomstkansen voor kinderen en jongeren en sterke lokale gemeenschappen in Cambodja.

 Hope for the Children werkt al jarenlang samen met stad Waregem en lokale partners in Cambodja. De organisatie ondersteunt er onderwijsprojecten die kinderen, jongeren, scholen en gemeenschappen versterken. Binnen het lokaal mondiaal beleid kiest Waregem ervoor om deze samenwerking opnieuw structureel te ondersteunen.

partners van stad Waregem en Hope for the Children poseren aan stadhuis

Samenwerken over grenzen heen

Met internationale partnerschappen wil Waregem bijdragen aan een eerlijkere verdeling van kansen. Door samen te werken met organisaties die lokaal actief zijn, kan de stad mee investeren in duurzame oplossingen voor kinderen en jongeren. Tegelijk biedt de samenwerking kansen om in Waregem zelf aandacht te vragen voor mondiale uitdagingen en wereldburgerschap. 

Het partnerschap gaat bovendien verder dan financiële ondersteuning. Kennisuitwisseling, wederzijds leren en betrokkenheid maken integraal deel uit van de samenwerking. Zo ontstaat een wisselwerking tussen de partners en worden ervaringen uit Cambodja ook in Waregem zichtbaar.

Investeren in onderwijs en sterke gemeenschappen is op die manier niet alleen een engagement op afstand. Het is ook een concrete manier om vanuit Waregem bij te dragen aan meer toekomstkansen, rechtvaardigheid en gedeelde verantwoordelijkheid.