Nationale test BE-Alert op 2 oktober

Gepubliceerd op Vrijdag 19 september 2025
02 oktober 2025
Be-Alert affiche 2 oktober

Een grote brand, een overstroming of een stroomonderbreking? Bij een noodsituatie willen we jou graag snel verwittigen. Daarom gebruikt ook Waregem BE-Alert, een systeem dat jou informeert bij een noodsituatie via sms, e-mail of telefoon. Op donderdag 2 oktober zullen we dit systeem testen, net zoals tientallen andere steden en gemeenten in België. 

Op 2 oktober kan je van onze stad een bericht ontvangen van het nummer 1789 en/of een e-mail van het mailadres no-reply@be-alert.be. In het bericht zal deze tekst staan: "BE-Alert stad Waregem - Dit is een alarmeringstest, geen reactie vereist. Meer info over de werking van BE-Alert op http://www.be-alert.be."
De Provincie West-Vlaanderen verstuurt in de ochtend van 2 oktober ook een testbericht, dus die dag kan je twee berichten krijgen.

Deze test is niet alleen een oefening voor alle deelnemende steden en gemeenten. Het is ook een herinnering voor iedereen dat het belangrijk is om meteen op de hoogte te zijn bij een noodsituatie. Ben jij nog niet ingeschreven, dan is deze test een mooie gelegenheid om dit alsnog te doen via https://www.be-alert.be.